porady z konserwacji oraz eksploatacji przewodów kominiarskich

Czad - cichy zabójca!

Fachowa usługa kominiarska może Cię uchronić przed niebezpieczeństwem w postaci czadu! Właściwa wentylacja w twoim domu oraz właściwe odprowadzanie spalin do komina pomoże Ci w wyeliminowaniu tego zagrożenia. Regularne kontrole przewodów wentylacyjnych oraz spalinowych to podstawowa linia obrony przed zagrożeniem czadu. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny i umów się z kominiarzem.

Wilgoć, a usługi kominiarskie.

Wraz ze zniknięciem z polskiego krajobrazu starej i nieszczelnej stolarki okiennej pojawiły się nowoczesne okna PCV z szybami zespolonymi. Tzw. pastikowe okna są bardzo dobrze spasowane, nie wymagają malowania oraz są bardzo szczelne. Stara kominiarska maksyma brzmi. Ilość powietrza które wyjdzie z pomieszczenia jest równe ilości powietrza któremu pozwolimy wejść do pomieszczenia. Wyposażając nasze mieszkanie w szczelne okna i drzwi uniemożliwiamy sobie na własne życzenie prawidłową wymianę powietrzna w naszej przestrzeni życiowej. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o montażu tzw. nawiewników na okna przy jednoczesnym pamiętaniu, aby nie wsadzać do nich waty zimą, gdyż narażamy się na brak prawidłowej wentylacji. W skrajnych przypadkach brak właściwej wentylacji może skutkować np. zaczadzeniem w przypadku posiadania w lokalu piecyka gazowego z otwartą komorą spalania. Możesz zadbać o zdrowie swojej rodziny przez dbałość o prawidłową wentylację w pomieszczeniach. Kolejnym ważnym aspektem w przypadku wentylacji w newralgicznych pod względem ilości wilgoci są otwory w drzwiach. Mało estetyczne otwory w drzwiach do łazienki i toalety pozwolą na prawidłową wymianę powietrza. Nie rezygnujmy z otworów ze względów estetycznych. Ograniczajmy ilość pary wodnej która osiada się przez skraplanie na wszystkim co mamy w łazience. Przez sprawną wymianę powietrza, unikniemy problemu zawilgoceń ścian czy pleśni! Jeżeli uważasz, że masz problem z wentylacją skorzystaj z pomocy kominiarza w Częstochowie.

Czy wiedziałeś, że usługi kominiarskie mają na celu dbanie o Twoje bezpieczeństwo?

Właściwa wymiana powietrza w Twoim domu, to Twoje bezpieczeństwo. Dbając o właściwy stan przewodów wentylacyjnych oraz spalinowych dbasz o komfort życia (zawsze świeże powietrze) oraz bezpieczeństwo swojej rodziny. Regularne przeglądy kominiarskie zapewniają właściwą wymianę powietrza w twoim domu. Terminowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominiarskich pomaga uchronić Cię przed zgromadzeniem się w twoim domu cichego zabójcy- czadu. Jest to bardzo niebezpieczny przeciwnik ponieważ jest to gaz bezwonny oraz bezbarwny. Potrafi uśpić twoja czujność, doprowadzić do omdlenia, wypiera z otoczenia tlen co w konsekwencji skutkuje śmiercią. Wiele przypadków zaczadzenia jest spowodowane niewłaściwym stanem przewodów spalinowych oraz przewodów wentylacyjnych. Korzystanie z usług doświadczonego kominiarza pomoże ci uchronić się przed tym nieszczęściem.